Drewno opałowe białystok

Opublikowane przez admin w dniu

Drewno opałowe to potoczne nazewnictwo dla drewna przeznaczonego do palenia w kominku lub piecu. Drewno opałowe to naturalny sposób na ogrzewanie domów. Istnieje podział na drewno liściaste oraz iglaste, gdzie w zależności od rodzaju drewna oraz jego przygotowana, mamy do czynienia z innym czasem spalania.

I tak np. najlepszym drewnem do palenia w kominku i piecu jest przede wszystkim drewno suche, liściaste. Twarde gatunki  drewna jak brzoza, olcha czy dąb, palą się wolniej niż miękkie i jako drewno kominkowe są najlepszym paliwem.

 

095-0012014-04-20 17.05.43

Mimo to drewno miękkie np.osika czy topola mają swoje walory takie jak wypalanie środowiska w palenisku,długi płomień i najniższy stopień zanieczyszczenia paleniska podczas spalania oraz relatywnie te gatunki są najtańsze .Gdy niema dużych mrozów idealne na tą chwilę. Najczęściej wybieranym bardzo popularnym i energetycznym w naszym regionie podlaskim jest brzoza lub olcha ma podobne właściwości kaloryczne do gatunków twardych i już po roku sezonowania na powietrzu te gatunki są wystarczająco suche do palenia.